Громадська організація «ПРОФЕСІЙНА ЛІГА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ СУМЩИНИ»

РЕЗЮМЕ\ RESUME

 ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ"ПРОФЕСІЙНА ЛІГА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ СУМЩИНИ"

Громадська організація «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» зареєстрована 04.05.2016 (ЄДРПОУ 40462489) і є правонаступницею Обласної громадської організації ліги соціальних працівників України «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини», яка була створена 04.02.2009 року (ЄДРПОУ 36334092) і діяла як стратегічний партнер Сумського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді у реалізації соціальних програм державного, регіонального та місцевого рівнів.

Громадська організація «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» є виконавчим партнером Міжнародної організації з міграції на території Сумської області.

З 2013 року організація є членом Всеукраїнської коаліції громадських організацій з протидії торгівлі людьми.

З квітня 2018 року Громадська організація «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» є засновником та членом правління Всеукраїнської Коаліції регіональних ініціатив «ТОЛОКА».

З 2014 року Громадська організація «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» є членом Обласної Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.

Чотири роки 2014-2017 р, ГО «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» організовувала роботу Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays  в Сумській області.

У жовтні 2014 року керівництвом організації підписана угода з координатором проектів організації з безпеки та співробітництва в Європі в Україні про виконання проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми». Проект розрахований на 5 років. З 15 січня 2014 року по 15 червня 2019 року.

За фінансової підтримки МОМ, Громадська організація «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» два роки поспіль (2015, 2016 р.) реалізовувала проект «Захисти своє майбутнє». Мета проекту: підвищити обізнаність вразливих дітей та молоді щодо безпечної міграції та працевлаштування через проведення інформаційно-просвітницьких тренінгів за методикою «Рівний-Рівному» в середовищі учнів професійних училищ Сумської області.

З березня 2015 по січень 2016 року при грантовій підтримці проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» Громадська організація «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» реалізувала проект «Дослідження якості роботи судів Сумської області з використанням карток громадянського звітування».

Травень – червень 2015 року - реалізовано проект «Дивися у майбутнє впевнено» за підтримки управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації. Мета проекту - привернення уваги громадян до реформ у сфері соціального захисту та формування відповідальності за власну фінансову безпеку, пов’язану із життям і здоров’ям, виховання у молодого покоління фінансової культури та дисципліни

Протягом вересня-листопада 2015 року реалізовувався проект «Посилення громадського контролю за формуванням, координацією та виконанням політики з протидії торгівлі людьми в Україні» за фінансової підтримки МОМ. За проектом здійснено моніторинг ефективності проведеної роботи та рівня готовності суб’єктів протидії торгівлі людьми до здійснення соціальної роботи з різними категоріями населення, моніторинг надання соціальних послуг із соціальної інтеграції та реінтеграції осіб, які постраждали від торгівлі людьми та моніторинг обізнаності молоді з питань торгівлі людьми. На основі моніторингових досліджень у рамках проекту розроблено навчально-методичний посібник «Партнерська взаємодія волонтерів вищого навчального закладу і громадських організацій у сфері протидії торгівлі людьми: досвід Сумської області»

Серпень - грудень 2015 року - реалізовано проект «Негайна допомога внутрішньо переміщеним особам (ВПО) в Україні» за фінансування МОМ та підтримки уряду Канади. В рамках реалізації проекту було проведено три дводенних тренінги із самозайнятості та один одноденний тренінг спрямований на розвиток професійних навичок. Завдяки потужній інформаційній кампанії до проекту були залучені ВПО із різних районів області. Фахова команда тренерів супроводжувала та консультувала учасників на етапі написання бізнес-планів, їх захисту та після передачі обладнання. Таким чином внутрішньо переміщені особи отримали фінансову підтримку МОМ в придбанні обладнання, малоцінних предметів та матеріалів та оплату курсів з підвищення професійного рівня. Незалежний моніторинг виконання зазначеного проекту здійснював експерт Української асоціації оцінювання, професор, доктор політичних наук Савва Михайло Валентинович. Організація і на даний час здійснює супровід та консультує учасників проекту.

З вересня 2016 по березень 2017 року в рамках спільного Всеукраїнського проекту Всеукраїнської коаліції громадських організацій з протидії торгівлі людьми Громадська організація «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» реалізовувала проект «Зміцнення громадського контролю щодо формування та реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми в Сумській області» за фінансової підтримки МОМ. Даний проект мав на меті сприяти гідному та безперешкодному доступу жителів усіх територіальних громад Сумської області, які постраждали від торгівлі людьми, до допомоги і захисту, а також до послуг із попередження торгівлі людьми, що гарантовані їм законодавством та міжнародними зобов’язаннями України у сфері протидії торгівлі людьми. Цілі проекту: сприяти взаємодії посадових осіб територіальних громад із суб’єктами діючого Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми; сприяти налагодженню системи ідентифікації та надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми на рівні територіальних громад; розробка та затвердження обласної програми з протидії торгівлі людьми; стимулювати залучення територіальних громад до участі в інформаційних кампаніях за кошти місцевих бюджетів з метою попередження торгівлі людьми та виявлення постраждалих осіб.

З січня 2017 по жовтень 2017 року Громадська організація «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» реалізувала проект «Інтеграційна та стабілізаційна підтримка шляхом забезпечення засобами існування внутрішньо переміщених осіб та населення, постраждалого внаслідок конфлікту в Україні» за фінансування МОМ та підтримки уряду Великої Британії. В рамках реалізації проекту було проведено всього 14 дводенних тренінгів, а саме: 11 тренінгів із самозайнятості, 2 тренінги з мікропідприємництва та 1 тренінг спрямований на розвиток професійних навичок. Завдяки потужній інформаційній кампанії до проекту були залучені ВПО (65 % учасників проекту) та місцеві мешканці (35 % учасників проекту) із різних районів області. Фахова команда тренерів супроводжувала та консультувала учасників на етапі написання бізнес-планів та їх захисту.

З травня 2017 року по травень 2018 року Громадська організація «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» реалізувала проект «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні» за фінансування Міжнародної організації з міграції (МОМ) та підтримки Європейського Союзу. В рамках реалізації проекту було проведено 7 дводенних та 2 одноденних тренінгів, а саме: 3 дводенних і 1 одноденний тренінги із самозайнятості, 3 дводенних і 1 одноденний тренінги з мікропідприємництва та 1 дводенний тренінг, спрямований на розвиток професійних навичок. Завдяки потужній інформаційній кампанії до проекту були залучені ВПО (75 % учасників проекту) та місцеві мешканці (25 % учасників проекту) із різних районів області.

З червня по вересень 2017 року Громадська організація «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» реалізувала проект «Сприяння розвитку малого і середнього бізнесу серед ВПО та приймаючих громад Сумської області» при фінансовій підтримці Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні та спільно з Департаментом соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, Обласним центром зайнятості та Сумським державним університетом, кафедрою психології, політології та соціокультурних технологій. Мета проекту – сприяння розвитку самозайнятості, мікробізнесу серед ВПО та місцевих підприємців. В рамках Проекту проведено наступні заходи, спрямовані на формування практичних навиків ведення бізнесу, розширення кола зв’язків для просування, обміну досвідом у розвитку власної справи, сприяння позитивному мікроклімату у громадах для розвитку самозайнятості: 1) Форум для ВПО та громади Сумщини, в рамках якого: Круглий стіл на тему «Проблеми підприємництва на Сумщині» за участі представників місцевої влади, бізнесу, громадських організацій, ЗМІ, науковців, підприємців із числа ВПО, бізнесменів-роботодавців; консультації фахівців різних напрямів (відповідно до визначених за результатами моніторингу потреб); безбар'єрне спілкування із представниками влади, успішними бізнесменами Сумщини; майстер-класи; обмін досвідом ВПО, які отримали допомогу від донорів та мають власну справу; ярмарок товарів та послуг підприємців-ВПО, які мають власний бізнес на Сумщині. 2) Дводенний тренінг для ВПО «Основи розвитку підприємництва», після якого проведено конкурс бізнес-ідей серед учасників тренінгу для визначення 5 переможців, які отримали грантові кошти у рамках Проекту. 

З квітня 2017 року по липень 2019 року Громадська організація «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» реалізовує проект «Зміцнення самозабезпечення переміщених осіб та громад Сумської області, що постраждали від конфлікту в Україні» за підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) та за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина, що діє через Німецький Банк Розвитку KfW, що має на меті покращити можливості для самозабезпечення та самозайнятості внутрішньо переміщених осіб та мешканців регіонів, які зазнали наслідків конфлікту та, водночас, зміцнити соціально-економічну стабільність і добробут приймаючих громад в Україні (завдяки грантам на самозайнятість та мікропідприємництво, які надають змогу вимушеним переселенцям та членам приймаючих громад розпочати новий або розширити наявний бізнес).

Основною метою проекту є сприяння у отримані нових професійних навичок, а також знань для організації самозайнятості та розвитку власного дрібного бізнесу в Сумській області особами, які були змушені переселитися у зв'язку з подіями в Криму та на Сході України, а також членами місцевих громад (кількість місцевих мешканців не перевищує 50% від загальної кількості учасників, обов’язковим є залучення до проекту жінок у кількості не менше 50% від усіх учасників тренінгів, членів етнічних меншин, які відповідають критеріям відбору учасників, особи-підприємці, які готові створювати нові робочі місця). Провівши попереднє опитування членами нашої організації було визначено 180 осіб, які визначилися з участю у проекті та аргументували свій вибір стосовно власної самозайнятості та мікропідприємництва. Ці люди вже розпочали відповідні маркетингові дослідження та економічні розрахунки, проводять певну роботу для забезпечення своєї подальшої успішної самозайнятості та мікропідприємництва. Таким чином ми забезпечуємо ефективність використання коштів на проведення тренінгів, що, в свою чергу, буде виражатися у максимальній кількості учасників, що претендують на отримання гранту після захисту бізнес-планів із самозайнятості та мікропідприємництва.

Проект передбачає: попередній відбір учасників тренінгів та формування навчальних груп – 6 груп – 180 осіб (3 групи із самозайнятості, 3 групи з мікропідприємництва (одна група – 30 осіб).  Під час шести дводенних тренінгів із само зайнятості та мікропідприємництва для 180 осіб (50 % - ВПО, 50% - місцеві мешканці, 50 % - жінки, 50 % - чоловіки), розглядались наступні теми: «Як знайти для себе найкращу ділову ідею», «Як організувати самозайнятість. Перші кроки», «Усвідомлення азів та секретів професійної майстерності», «Визначення реальності дій, перспектив та розрахунків у започаткуванні власної справи», «Написання бізнес-пропозицій» тощо; підготовка пропозиції із само зайнятості та мікропідприємництва (індивідуальні консультації бізнес-тренерів щодо написання та розрахунку вартості бізнес-ідей, внесення даних у таблиці, побудова графіків, оформлення презентації бізнес-плану тощо).

З 01.03.2018 року по 30.12.2018 року ГО «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» за фінансової підтримки Фонду Ганса Зайделя в Україні реалізує проект «Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді Сумської області щодо безпечної міграції та працевлаштування». Проект передбачає: 1. Навчання активної учнівської молоді ПТНЗ області у якості тренерів з питань безпечної міграції та протидії торгівлі людьми. 2. Превентивна робота з протидії торгівлі активною учнівською молоддю, які пройшли підготовку у якості тренерів, серед учнів, які навчаються у ПТНЗ. 3. Навчання працівників районних центрів ювенальної пробації для неповнолітніх, притулків для дітей, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей та інших інституцій, зокрема соціальних працівників ПТНЗ, які працюють з вразливими дітьми та молоддю, фахівців центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, фахівців із соціальної роботи новостворених ОТГ з питань безпечної міграції та протидії торгівлі людьми. 4. Превентивна робота з протидії торгівлі людьми працівників центрів, які пройшли підготовку у якості тренерів, серед дітей та молоді, що відвідують центри ювенальної пробації, проживають на вулиці чи перебувають у складних життєвих обставинах.

В рамках першої частини реалізації проекту (березень – серпень 2018 року) було проведено навчання учнівської молоді ПТНЗ з питань безпечної міграції та протидії торгівлі людьми. Навчання було організовано спочатку для майбутніх тренерів, за методикою «Рівний-Рівному» (восьмигодинний навчальний тренінг у кожному з 18 ПТНЗ області), а вже потім навчені юні тренери проводили роботу серед однолітків.

Таким чином, навчених за вказаною методикою 288 студентські лідери, сформували 144 групи по 2 тренери. Кожна група провела по 2 заходи для своїх однолітків, одногрупників. Оскільки ПТНЗ та їх групи мають різну наповненість, то і сформовані групи для заходів були різні за чисельністю.

Первинною профілактикою торгівлі людьми юними тренерами всього було охоплено 3667 учнів з 18 ПТНЗ Сумської області, з них 2017 чоловіків та 1650 жінок, які навчаються на 1, 2 та 3 курсах за різними спеціальностями.

Превентивне навчання включало такі форми роботи: інформаційні повідомлення, бесіди, рольові ігри, метод кейсів, мозковий штурм, дискусії, перегляд відеофільмів з подальшим їх аналізом, презентація виготовлених колажів та плакатів в залежності від можливостей и бажань учнів-тренерів. Вважаємо, що учні закладів продемонстрували високу вмотивованість та якісно використали отримані знання та навички.

До організації заходів також активно долучилися психологи, соціальні педагоги, майстри. Так вдалося охопити інформаційними заходами з безпечної міграції та протидії торгівлі людьми і батьків учнів. Зокрема, на зборах батьків випускників училищ було продемонстровано фільм «Життя на продаж». Результат першого етапу проекту: Проектом вдалося охопили ту молодь, що є найбільш уразливою до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми. Загалом учні мали достатній рівень знань та мотивації, зацікавленість у проведених заходах. Індикатор, який планували на старті проекту, перевиконано: планували навчити 288 тренери, які проведуть навчання для 2300 учнів, а отримали наступний результат: 288 тренерів організували навчання для 3667 осіб.

Також в рамках даного проекту на базі обраних ПТНЗ було проведено анкетування, з метою виявлення рівня обізнаності молоді із зазначених питань. У заповненні анкет взяли участь 100% учасників заходів превентивного навчання. З них під час вхідної діагностики було дано у середньому правильні відповіді 1823 учнів; тоді, як підчас вихідного діагностування 3440 учнів.

Загалом вдалося досягти покращення обізнаності учнів щодо проблеми на рівні  94 %. Приріст знань, достатньо рівномірний, відбувся у всіх питаннях. Це викликано тим, що учні продемонстрували достатньо високий рівень обізнаності після проведення превентивного навчання. Якість проведених навчальних заходів оцінено учнями, які відповідали на питання анкети, в середньому на рівні 5,0 балів, як учні-тренери, так і  матеріали та важливість проведення заходів.

Стратегічний план ГО "Професійна ліга соціальних працівників Сумщини"

За роки роботи нашою організацією проведено ряд заходів та реалізовано десятки соціальних проектів, спрямованих на підтримку осіб, що опинилися в складних життєвих обставинах.

Напрямки діяльності Громадської організації «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини»:

  • участь у реалізації державних та розробка місцевих програм соціального становлення і соціальної підтримки дітей, сімей та молоді;
  • внесення пропозиції до органів місцевої влади та органів місцевого самоврядування щодо розробки та впровадження системи соціальних стандартів і критеріїв оцінки ефективності надання соціальних послуг, системи супервізії в соціальній роботі, інших статутних завдань;
  • підтримка соціально-незахищених сімей;
  • надання допомоги постраждалим від жорстокості, насильства та тим, хто потрапив в екстремальні ситуації;
  • представлення і захист прав та інтересів дітей, сімей, молоді та членів організації в органах державної влади, місцевого самоврядування, судах;
  • здійснення соціально-профілактичної роботи щодо запобігання та подолання негативних явищ в сім’ях, дитячому та молодіжному середовищі;
  • проведення соціальних та аналітичних досліджень, здійснення громадського контролю та моніторингу;
  • проведення публічних акцій та масових заходів із залученням дітей, сімей та молоді.