Громадська органі­­­­зація «ПРОФЕСІЙНА ЛІГА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ СУМЩИНИ»

РЕЗЮМЕ\ RESUME

Громадська організація

«Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини»

Україна, 40030, м. Суми, пл. Незалежності, 3, офіс 412, e-mail: ligasoc.sumy@gmail.com

Голова Правління - Едуард Володимирович Глоба, тел. 095 9268504
Громадська організація «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» зареєстрована 04.05.2016 (ЄДРПОУ 40462489) і є правонаступником Обласної громадської організації ліги соціальних працівників України «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини", яка була створена 04.02.2009 року (ЄДРПОУ 36334092) і діяла як стратегічний партнер Сумського обласного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді у реалізації соціальних програм державного, регіонального та місцевого рівнів.
Громадська організація «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» є виконавчим партнером Міжнародної організації з міграції на території Сумської області.
З 2013 року організація є членом Всеукраїнської коаліції громадських організацій з протидії торгівлі людьми.
З 2014 року Громадська організація «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» є членом Обласної Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми.
З квітня 2018 року Громадська організація «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» є засновником Всеукраїнської Коаліції регіональних ініціатив “ТОЛОКА”.
З вересня 2018 року Організація є членом Всеукраїнської Громадської спілки «Українська мережа за права дитини».
З жовтня 2018 року ГО «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» є членом правління Всеукраїнської Громадської спілки «Безпечний Світ».
Свою діяльність ГО «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» розпочала серією тренінгів з комунікативних технік зміни поведінки підлітків та молоді. Заходи були направлені на профілактику негативних явищ у дитячому та молодіжному середовищі Сумської області. Зазначену інтерактивну методику опановували працівники мережі центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Березень, квітень, листопад, грудень 2009 року.
У березні - квітні 2010 року Організація підготувала та провела семінари « Адвокація розширення доступу до послуг зі збереження репродуктивного здоров’я, планування сім’ї та формування безпечної поведінки ВІЛ-позитивних жінок та дівчат-підлітків» та «Репродуктивне здоров’я ВІЛ-позитивних жінок та дівчат - підлітків», за фінансової підтримки Фонду Народонаселення ООН в Україні та Всеукраїнської громадської організації «Ліга соціальних працівників України». Учасниками даного семінару стали представники громадських організацій та державних установ, що надають послуги з догляду, підтримки, психологічного, соціального і юридичного консультування/супроводу жінок та дівчат-підлітків, які живуть з ВІЛ.
У травні-червні 2011 року на території Сумської області ГО «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» спільно з обласним центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді реалізувала проект „Безперервне навчання - можливість оволодіти уміннями успішно вирішувати будь-які завдання ”, який передбачав проведення тренінгів для прийомних батьків та батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу міста Ромни, Лебедин, Роменського, Липоводолинського, Недригайлівського, Краснопільського, Охтирського районів Сумської області. Захід проводився з метою соціальної підтримки та попередження професійного вигорання прийомних батьків, з метою недопущення повернення прийомних дітей до державних установ.
У лютому 2012 року ГО Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» підготувала та провела семінар під назвою «Від ідеї до проекту». Мета даного заходу полягала в донесенні активній молоді міста інформації, як їх соціально спрямовані ідеї можна перетворити у життя через проекти.
У 2013 році Організацією було проведено вуличну Акцію «Молодь прагне бути здоровою» та регіональний компонент Всеукраїнської акції під гаслом "За вільний світ без рабства!", яка була приурочена до Міжнародного дня боротьби за скасування рабства. Всі заходи відбулися завдяки щедрій підтримці американського народу через проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми з протидії торгівлі людьми Міжнародної організації з міграції.
«Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» разом зі своїми партнерами - фінансово-консультаційною компанією «Broker service group» протягом травня - червня 2013 року провели опитування серед молоді Сумщини з метою визначення рівня фінансової грамотності. Результати показали, що 70 % опитаних визнають питання фінансової грамотності актуальним. Наступним кроком стала розробка освітнього курсу для дорослого населення. Наприкінці липня 2013 року на території області працювала пілотна група, до якої ввійшли випускники вищих навчальних закладів. Учасники отримали комплекс знань і практичних навичок із основ фінансової грамотності (складання сімейного бюджету, планування значних фінансових подій життя, формування грошового резерву, фінансова безпека, тощо).
Також у 2013 році ГО «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» долучилась до реалізації проекту «Знову до роботи: реінтеграція матерів та батьків до професійного життя після відпустки по догляду за дитиною». Мета проекту: створення умов для успішного повернення до роботи батьків після відпустки по догляду за дитиною.
З 2014 року «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» є регіональним партнером європейської адвокаційної кампанії «Відкриваємо двері дітям», національним координатором якої є Представництво благодійної організації «Надія і житло для дітей» в Україні (Hope and Homes for Children). Мета кампанії: підвищити поінформованість суспільства про шкоду і неприйнятність інституційного догляду та виховання дітей, про існуючі альтернативи. Розвинути спроможність фахівців соціальної сфери та неурядових організацій щодо впровадження деінституціалізації.
З 2014 по 2018 рік ГО «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» була регіональним партнером Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.
У жовтні 2014 року керівництвом організації підписана угода з координатором проектів організації з безпеки та співробітництва в Європі в Україні про виконання проекту «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми». Проект розрахований на 5 років. З 15 січня 2014 року по 15 червня 2019 року.
З грудня 2014 року ГО "Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини" розпочала роботу з внутрішньо переміщеними особами, за фінансової підтримки МОМ. Вивчали потреби, складали анкети, закупляли та роздавали гуманітарну допомогу, проводили тендерні закупівлі, складали фінансові звіти. Охопили 144 сім ї, надали гуманітарної допомоги майже на 570 тис. грн. Разом із вказаною роботою надавалися психологічні та юридичні консультації. Працювало 4 психолога та 1 юрист. 28.04.2015 року був організований та проведений регіональний семінар «Організація надання соціально-психологічної допомоги дітям та їх сім’ям, переміщеним в регіони України з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції», для працівників центрів соціальних служб для сім ї, дітей та молоді, психологів департаменту освіти та науки Сумської ОДА. Підготовлено 31 особу. Надавалася фінансова допомога на придбання ліків та ремонту житла ВПО.
За фінансової підтримки МОМ, Громадська організація "Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини" два роки поспіль (2015, 2016 р.) реалізовувала проект "Захисти своє майбутнє". Мета проекту: підвищити обізнаність вразливих дітей та молоді щодо безпечної міграції та працевлаштування через проведення інформаційно-просвітницьких тренінгів за методикою «Рівний-Рівному» в середовищі учнів професійно-технічних навчальних закладів Сумської області.
Починаючи з грудня 2015 року, три роки поспіль, ГО «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» організовувала в Сумській області проведення автопробігу "На запчастини - тільки машини!", ініційованого Всеукраїнською коаліцією громадських організацій з протидії торгівлі людьми, присвяченого Міжнародному дню боротьби за скасування рабства. Мета: активізація та підвищення обізнаності громад у регіонах, де працюють організації-члени Всеукраїнської коаліції з протидії торгівлі людьми, щодо ризиків та небезпек, пов'язаних із участю у незаконній трансплантації органів
З березня 2015 по січень 2016 року при грантовій підтримці проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Справедливе правосуддя» Громадська організація «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» реалізувала проект «Дослідження якості роботи судів Сумської області з використанням карток громадянського звітування».
Травень – червень 2015 року - реалізовано проект «Дивися у майбутнє впевнено» за підтримки управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської обласної державної адміністрації. Мета проекту - привернення уваги громадян до реформ у сфері соціального захисту та формування відповідальності за власну фінансову безпеку, пов’язану із життям і здоров’ям, виховання у молодого покоління фінансової культури та дисципліни.
Протягом вересня-листопада 2015 року реалізовувався проект «Посилення громадського контролю за формуванням, координацією та виконанням політики з протидії торгівлі людьми в Україні» за фінансової підтримки МОМ. За проектом здійснено моніторинг ефективності проведеної роботи та рівня готовності суб’єктів протидії торгівлі людьми до здійснення соціальної роботи з різними категоріями населення, моніторинг надання соціальних послуг із соціальної інтеграції та реінтеграції осіб, які постраждали від торгівлі людьми та моніторинг обізнаності молоді з питань торгівлі людьми. На основі моніторингових досліджень у рамках проекту розроблено навчально-методичний посібник «Партнерська взаємодія волонтерів вищого навчального закладу і громадських організацій у сфері протидії торгівлі людьми: досвід Сумської області».
З 2015 року по 2018 рік Організація проводить щорічні семінари-тренінги «Розвиток самозайнятості серед осіб які постраждали від торгівлі людьми», що фінансуються Міжнародною організацією з міграції.
Серпень - грудень 2015 року - реалізовано проект "Негайна допомога внутрішньо переміщеним особам (ВПО) в Україні" за фінансування МОМ та підтримки уряду Канади. В рамках реалізації проекту було проведено три дводенних тренінги із самозайнятості та один одноденний тренінг спрямований на розвиток професійних навичок. Завдяки потужній інформаційній кампанії до проекту були залучені ВПО із різних районів області. Фахова команда тренерів супроводжувала та консультувала учасників на етапі написання бізнес-планів, їх захисту та після передачі обладнання.
У жовтні 2015 року «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» організувала та провела Захід спрямований на привернення уваги державних інституцій та населення до проблеми торгівлі людьми. В рамках цього заходу відбувалося розповсюдження друкованої продукції щодо шляхів уникнення явища торгівлі людьми, наслідків сучасного рабства, а також інформування про можливості отримання безкоштовного консультування за телефоном Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми за номером 527. Волонтери активно залучали до акції перехожих, пропонуючи їм взяти участь в оформленні символічними стрічками банера з надписом «Європа без торгівлі людьми!». Також було представлено виставку коміксів «На межі».
З вересня 2016 по березень 2017 року в рамках спільного Всеукраїнського проекту Всеукраїнської коаліції громадських організацій з протидії торгівлі людьми Громадська організація «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» реалізувала черговий етап проекту «Зміцнення громадського контролю щодо формування та реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми в Сумській області» за фінансової підтримки МОМ. Даний проект мав на меті сприяти гідному та безперешкодному доступу жителів усіх територіальних громад Сумської області, які постраждали від торгівлі людьми, до допомоги і захисту, а також до послуг із попередження торгівлі людьми, що гарантовані їм законодавством та міжнародними зобов’язаннями України у цій сфері.
З січня 2017 по жовтень 2017 року Громадська організація «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» реалізувала проект «Інтеграційна та стабілізаційна підтримка шляхом забезпечення засобами існування внутрішньо переміщених осіб та населення, постраждалого внаслідок конфлікту в Україні» за фінансування МОМ та підтримки уряду Великої Британії.
З травня 2017 року по травень 2018 року Громадська організація «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» реалізувала проект «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні» за фінансування Міжнародної організації з міграції та підтримки Європейського Союзу.
З червня по вересень 2017 року Громадська організація «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» реалізувала проект «Сприяння розвитку малого і середнього бізнесу серед ВПО та приймаючих громад Сумської області» при фінансовій підтримці Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Мета проекту – сприяння розвитку самозайнятості, мікробізнесу серед ВПО та місцевих підприємців.
У лютому 2018 року було організовано та проведено тренінг «Стамбульська конвенція та Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»»
У 2018 році ГО «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» здійснювала превентивне навчання на тему безпечної міграції та протидії торгівлі людьми в рамках проекту «Підвищення обізнаності вразливих дітей та молоді Сумської області щодо безпечної міграції та працевлаштування». Навчання було організовано спочатку для майбутніх тренерів, за методикою «Рівний-Рівному» (восьмигодинний навчальний тренінг у кожному з 18 ПТНЗ області), а вже потім навчені юні тренери проводили роботу серед однолітків. Таким чином, навчених за вказаною методикою 288 студентські лідери, сформували144 групи по 2 тренери. Кожна група провела по 2 заходи для своїх однолітків, одногрупників. Первинною профілактикою торгівлі людьми юними тренерами всього було охоплено 3667 учнів з 18 ПТНЗ Сумської області. Проект реалізовувався за фінансової підтримки Представництва Фонду Ганса Зайделя у м. Києві.
З квітня 2017 року по липень 2019 року Громадська організація «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» реалізовує проект «Зміцнення самозабезпечення переміщених осіб та громад Сумської області, що постраждали від конфлікту в Україні» за підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) та за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина, що діє через Німецький Банк Розвитку KfW.
З 1 березня 2019 року Громадська організація "Професійна ліга соціальних працівників Сумщини" за фінансової підтримки Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні та у партнерстві з Сумською обласною радою, Департаментом соціального захисту населення, Сумською обласною державною адміністрацією, Сумським обласним центром зайнятості, Сумським Державним університетом та ОТГ Сумської області розпочала реалізацію Проекту «Сприяння у формуванні та реалізації соціальної політики у сфері протидії торгівлі людьми в ОТГ Сумської області».
У травні 2019 року ГО "Професійна ліга соціальних працівників Сумщини" виграла Конкурс з надання послуг із запобігання торгівлі людьми, захисту та допомоги постраждалим особам у рамках Обласної цільової соціальної програми розв’язання пріоритетних проблем з використанням механізму соціального замовлення на 2019 рік. Технічне завдання передбачає організацію інформування жителів усіх територіальних громад Сумської області, які постраждали від торгівлі людьми або належать до груп ризику, щодо гідного та безперешкодного доступу до допомоги і захисту, а також до послуг із попередження торгівлі людьми; організація підвищення рівня професійної компетенції спеціалістів/фахівців соціальної сфери, які взаємодіють у напрямку протидії торгівлі людьми. Також у травні 2019 року організація стала переможцем ще одного конкурсу з надання послуг з організації роботи виїзного консультативного пункту, супроводження та консультування ВПО і мешканців громади, які не перебувають на обліку в службі зайнятості з питань самозайнятості та мікропідприємництва у рамках Обласної цільової соціальної програми розв’язання пріоритетних проблем з використанням механізму соціального замовлення на 2019 рік.
Стратегічні партнери Громадської організації «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини», з якими підписані меморандуми про співпрацю:
Сумська обласна рада, Сумська обласна державна адміністрація, Департамент соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, Сумський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Служба у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації, Обласний департамент освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, Сумський обласний центр зайнятості, Обласна федерація роботодавців, Головне управління Національної поліції в Сумській області, Сумський Державний університет, кафедра психології, політології та соціокультурних технологій та Координаційний центр гуманітарної політики СумДУ, ОТГ Сумської області.

За роки роботи нашою організацією проведено ряд заходів та реалізовано десятки соціальних проектів, спрямованих на підтримку осіб, що опинилися в складних життєвих обставинах.
Напрямки діяльності Громадської організації «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини»:
  • участь у реалізації державних та розробка місцевих програм соціального становлення і соціальної підтримки дітей, сімей та молоді;
  • внесення пропозиції до органів місцевої влади та органів місцевого самоврядування щодо розробки та впровадження системи соціальних стандартів і критеріїв оцінки ефективності надання соціальних послуг, системи супервізії в соціальній роботі, інших статутних завдань;
  • підтримка соціально-незахищених сімей;
  • надання допомоги постраждалим від жорстокості, насильства та тим, хто потрапив в екстремальні ситуації;
  • представлення і захист прав та інтересів дітей, сімей, молоді та членів організації в органах державної влади, місцевого самоврядування, судах;
  • здійснення соціально-профілактичної роботи щодо запобігання та подолання негативних явищ в сім’ях, дитячому та молодіжному середовищі;
  • проведення соціальних та аналітичних досліджень, здійснення громадського контролю та моніторингу;
  • проведення публічних акцій та масових заходів із залученням дітей, сімей та молоді.