Громадська органі­­­­зація «ПРОФЕСІЙНА ЛІГА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ СУМЩИНИ»

«Сприяння розвитку малого і середнього бізнесу серед ВПО та приймаючих громад Сумської області».

     2 червня 2017 року Громадська організація «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» при фінансовій підтримці Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні та спільно з Департаментом соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, Обласним центром зайнятості, Коаліцією малого та середнього бізнесу Сумської області та Сумським державним університетом, кафедрою психології, політології та соціокультурних технологій, розпочала новий Проект «Сприяння розвитку малого і середнього бізнесу серед ВПО та приймаючих громад Сумської області». 

    Мета проекту – сприяння розвитку самозайнятості, мікробізнесу серед ВПО та місцевих підприємців. В рамках Проекту заплановано проведення наступних заходів, спрямованих на формування практичних навиків ведення бізнесу, розширення кола зв’язків для просування, обміну досвідом у розвитку власної справи, сприяння позитивному мікроклімату у громадах для розвитку самозайнятості: 

 • Форум для ВПО та громади Сумщини у форматі Відкритого простору (Open space), в рамках якого: Круглий стіл на тему «Проблеми підприємництва на Сумщині» за участі представників місцевої влади, бізнесу, громадських організацій, ЗМІ, науковців, підприємців із числа ВПО, бізнесменів-работодавців; консультації фахівців різних напрямів (відповідно до визначених за результатами моніторингу потреб); безбар'єрне спілкування із представниками влади, успішними бізнесменами Сумщини; майстер-класи; обмін досвідом ВПО, які отримали допомогу від донорів та мають власну справу; ярмарка товарів та послуг підприємців-ВПО, які мають власний бізнес на Сумщині. Форум відбудеться з 11.00 до 16.00 4 серпня 2017 року у конгрес-центрі СумДУ за адресою: Суми, вул. Покровська, 9/1. Учасникам з інших міст та районів області буде відшкодовано проїзд за наявності проїзних документів за рахунок Проекту. 
 • Дводенний тренінг для ВПО "Основи розвитку підприємництва", після якого передбачено проведення конкурсу бізнес-ідей серед учасників тренінгу для визначення 5 переможців, які отримають грантові кошти у рамках Проекту. Тренінг відбудеться 5-6 серпня 2017 року. Учасникам з інших міст та районів області буде відшкодовано проїзд за наявності проїзних документів та забезпечено проживання у готелі за рахунок Проекту. 
 • Круглий стіл за результатами Проекту на тему: "Успіх та проблемні питання у реалізації проекту «Сприяння розвитку малого і середнього бізнесу серед ВПО та приймаючих громад Сумської області». Обмін досвідом" та спільна прес-конференція організаторів Проекту за результатами проекту. Круглий стіл та спільна прес-конференція відбудуться в м. Суми 30 серпня 2017 року. 

Якщо Ви бажаєте взяти участь у Форумі для ВПО та громади Сумщини, який відбудеться 4 серпня за адресою: м. Суми, вул. Покровська, 9/1 (конгрес-центр СумДУ) та тренінгу для ВПО "Основи розвитку підприємництва" (за результатами реєстрації для участі у тренінгу буде відібрано 25 осіб, яких буде запрошено на тренінг в телефонному режимі особисто) заповнюйте анкету і реєструйтесь за посиланням на сайті https://goo.gl/forms/HMqHEHEogpaVadFa2

                                                                                                              

                                                                                                                      Або натисніть на клавішу :


Допомога постраждалим від торгівлі людьми на території Сумської області

     Сумська обласна організація Ліги соціальних працівників України «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» з 2013 року є виконавчим партнером Міжнародної організації з міграції на території Сумської області щодо партнерства та співробітництва з реінтеграції та реабілітації осіб, які постраждали від торгівлі людьми. 

     За даними Міжнародної організації з міграції, з січня 2000 року по червень 2016 року, 12 186 постраждалих осіб отримали комплексну реінтеграційну допомогу, у тому числі юридичну, медичну, психологічну, фінансову, освітню та інші види допомоги в залежності від індивідуальних потреб осіб по всій території України. Сумська обласна організація Ліги соціальних працівників України «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» залучила до надання даної реінтеграційної допомоги наступну кількість постраждалих, що проживають на території Сумської області: 2012 рік - 21 особа, 2013 рік – 41 особа, 2014 рік – 68 осіб, 2015 рік – 12 осіб, 2016 рік (по червень) – 17 осіб. З 2014 по 2016 роки встановлено 11 офіційних статусів через Департамент соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації. 

     «Наша організація вже більше чотирьох років допомагає постраждалим від торгівлі людьми. Наші кваліфіковані спеціалісти як безпосередньо працюють з людьми, що опинилися в такій ситуації, так і проводять різні превентивні заходи, щоб попередити потрапляння людей, до сучасної пастки работорговців! Ми пишаємося досвідом співпраці з міжнародними організаціями та сподіваємося на нову співпрацю з усіма зацікавленими в цьому сторонами!» - Едуард Глоба, голова Сумської обласної організації Ліги соціальних працівників України «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини».

Проект «Зміцнення громадського контролю щодо формування та реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми в Сумській області»

     З жовтня 2016 року громадська організація «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» розпочала реалізацію проекту «Зміцнення громадського контролю щодо формування та реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми в Сумській області». 

     Даний проект має на меті сприяти гідному та безперешкодному доступу жителів усіх територіальних громад Сумської області, які постраждали від торгівлі людьми до допомоги і захисту, а також до послуг із попередження торгівлі людьми, що гарантовані їм законодавством та міжнародними зобов’язаннями України у сфері протидії торгівлі людьми. Враховуючи нові ризики потрапляння у ситуацію торгівлі людьми у зв’язку з економічною кризою та локальним збройним конфліктом, постає необхідність широкого інформування вразливих груп населення про можливі ризики та небезпеки. Державна програма протидії торгівлі людьми на період до 2020 року передбачає фінансування таких інформаційних кампаній у тому числі і з місцевих бюджетів. Оскільки в умовах децентралізації, яка відбувається в Україні, місцеві територіальні громади будуть самостійно планувати та наповнювати власний бюджет, виникає необхідність роботи із ними та стимулювання виділення коштів на превентивну роботу і на допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми, а також активне залучення до проведення зазначеної роботи. 

     Також, нова Державна програма протидії торгівлі людьми на період до 2020 року передбачає впровадження механізму соціального замовлення послуг, які надаються недержавними суб’єктами, що належить до сфери безпосередньої зацікавленості нашої організації, яка є основним надавачем послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми. Оскільки чіткого механізму отримання соціального замовлення у Сумській області на сьогодні не створено, вважаємо за необхідне сприяти цьому процесу в рамках даного проекту. 

У рамках проекту планується виконання таких завдань

 1.  Сприяти налагодженню системи ідентифікації та надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми на рівні територіальних громад через взаємодію із суб’єктами діючого національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми . 
 2. Сприяти створенню механізму соціального замовлення у сфері надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми у Сумській області». Сприяти включенню заходів із виявлення постраждалих осіб та надання їм захисту і допомоги до місцевих програм соціально-економічного розвитку. 
 3.  Стимулювати залучення територіальних громад до участі в інформаційних кампаніях для попередження торгівлі людьми та виявлення постраждалих осіб. 

Для виконання поставлених завдань планується провести ряд заходів, серед яких: 

 • проведення 18 круглих столів для представників територіальних громад (сільських голів та фахівців соціальної роботи); 
 • вироблення стратегії єдиної інформаційної кампанії з представниками Сумської обласної ради та погодження з територіальними громадами; 
 • стимулювання вироблення планів заходів у територіальних громадах із ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми; 
 • проведення моніторингу у територіальних громадах кількості виявлених осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та надання їм захисту і допомоги, гарантованих державою;
 • адвокаційні зустрічі з представниками місцевих рад щодо розробки проектів програм із відповідним фінансуванням. 

Реалізацію проекту розпочато з підписання Меморандуму про взаємодію з Сумською обласною радою.  

Проект «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні» у Сумській області.

   На замовлення Міністерства соціальної політики України, за підтримки Координатора проектів ОБСЕ в Україні, Міністерства міжнародних справ Канади. в Сумській області з 01 листопада 2014 року відбувається реалізація проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні». Головний виконавчий партнеру проекту у Сумській області - Сумська обласна організація Ліги соціальних працівників України «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини», керівник проекту в Сумській області – Крістіна Сахно. 

   Сумською обласною організацією Ліги соціальних працівників України «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» було проведено проектні заходи, які спрямовані на виконання завдань поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Сумській області, а саме заходи на підвищення обізнаності та вироблення професійних навичок суб’єктів взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми. 

     За період з листопада 2014 року по червень 2016 року в рамках реалізації проекту було проведено: 

15 дводенних тренінгів з суб’єктами НМВ кількісний склад учасників становить 199 особи. 

15 консультації уповноважених з надання статусів, кількісний склад учасників становить165 осіб. 

 4 зустрічі робочої групи щодо включення модуля НМВ до навчальної програми інституту підвищення кваліфікації у Департаменті соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації, Головному управлінні Національної поліції в Сумській області, управлінні охорони здоров’я Сумської обласної державної адміністрації, департаменті освіти СОДА. 

     Результатом реалізаціЇ проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в Україні» В Сумській області встановлено 11 статусів постраждалих від торгівлі людьми. 

     - Метою проведення консультацій уповноважених з надання статусів було обговорення ролі державних установ у наданні допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми в Україні, в умовах розвитку державного Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, як ключової складової Закону України «Про протидію торгівлі людьми». 

     - Зустріч робочої групи щодо включення модуля НМВ до навчальної програми інституту підвищення кваліфікації структур, які надають допомогу постраждалим від торгівлі людьми проводилися з метою підвищення професійного рівня працівників органів державної влади, які здійснюють повноваження у сфері протидії торгівлі людьми, надання допомоги особам, що постраждали від торгівлі людьми, впровадження навчального модулю з НМВ в Державному закладі післядипломної освіти. 

     Основна мета дводенних тренінгів - висвітлення: основних положень Закону України «Про протидію торгівлі людьми»; підзаконних актів щодо порядку затвердження статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми та виплати одноразової матеріальної допомоги особам; порядку взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми; ролі державного службовця в Національному механізмі взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми; особливостей проведення ідентифікації осіб, постраждалих від злочину торгівля людьми їх реабілітації та основних морально-етичних принципів роботи та передача знань, умінь та навичок у наданні допомоги постраждалим від торгівлі людьми фахівцям соціальної роботи, які є суб'єктами національного механізму взаємодії та здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми. 

     Проведено регіональні заходи в рамках інформаційної кампанії. Для проведення успішної інформаційної кампанії в регіонах було підготовлено ряд візуальних засобів (буклети, плакати та зовнішня соціальна реклама на бігбордах області).