Громадська органі­­­­зація «ПРОФЕСІЙНА ЛІГА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ СУМЩИНИ»

Назад к списку

Агенція промоції «Суми» привітала у своїх стінах XIII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA  

     25 листопада у Агенції промоції «Суми» відбувся показ стрічок «Люди, які прийшли до влади» Олексія Радинського та Томаша Рафи, а також «Остап» Тараса Дроня. Не дивлячись на неоднозначні відгуки навколо одного з фільмів, сумський глядач з радістю прийшов переглянути документальні стрічки XIII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. 


     «Люди, які прийшли до влади» Олексія Радинського – це фільм-спроба зрозуміти, чому озброєний конфлікт у Донецькій та Луганській областях був неминучий. Режисер, не роблячи ніяких очевидних висновків, поступово підводить глядача до цього висновку. Фільм починається титрами про те, що 1 березня 2014 року починається «російська весна» - вторгнення військових сил РФ на територію України. Далі картина послідовно показує населення, що підтримує російську сторону, та що воно в результаті отримало. Фільм добре передає настрій суспільної історії, страху і агресії, які й привели до війни. «Люди, які прийшли до влади» - це документ, якій не має власної внутрішньої аналітики; його трактує той, хто дивиться. Фільм «Остап» Тараса Дроня - це камерна замальовка про те, як звільняється з полону український поранений боєць. Картина максимально передає настрій тривожного очікування зі сторони рідних та друзів Остапа. Задзвонить чи не задзвонить телефон? Чи відбудеться все ж таки обмін полоненими? Чи потрапить Остап до лікарні зі своїми ранами? Як результат – довгоочікувана зустріч обертається сльозами радості та жалю. Остап, цілий, проте не неушкоджений (без однієї ноги), повертається в тил» - прокоментувала фільми Наталія Серебрякова, відомий кінокритик. 

     Після перегляду першого фільму «Люди, які прийшли до влади» завдяки скап-ввімкненню, присутні змогли наживо поспілкуватися з його режисером Олексієм Радинським. Режисер не лише розказав про те, як знімав даний фільм та що саме хотів в ньому сказати, а й з радістю відповів на усі питання присутніх. 

      «Після переглядів обох фільмів, глядачі отримали не лише емоції, а й інформацію для роздумів. Фільми Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA – це завжди перлини, які наповнюють душу глядача та змушують по іншому дивитися на буденність життя. Наша організація, ГО «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини», є представником Мандрівного фестивалю у Сумській області. Ми пишаємося тим, що нашій організації надана можливість не лише сприяти популяризації й розвитку документального кіно, а й підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні. Також дякуємо Агенції промоції «Суми», яка цього року стала однією з локацій Фестивалю та його гостинно прийняла!» - зауважила Юлія Тарасенко, координатор Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.