Громадська органі­­­­зація «ПРОФЕСІЙНА ЛІГА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ СУМЩИНИ»

Назад к списку

Бізнес-грамотність, як запорука успіху! 

     У січні 2017 року Громадська організація «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» на базі Сумського державного університету в рамках проекту «Інтеграційна та стабілізаційна підтримка шляхом забезпечення засобами існування внутрішньо переміщених осіб та населення, що постраждало внаслідок конфлікту в Україні» організувала та провела ряд дводенних навчальних заходів для внутрішньо переміщених осіб та місцевих жителів, що проживають на території Сумської області. 


     Так, пройшло чотири тренінги із само зайнятості, два тренінги з мікропідприємництва та один тренінг із професійної орієнтації та працевлаштування. Учасники тренінгів пройшли конкурсний відбір та були відібрані фахівцями Міжнародної організації з міграції. Під час навчання, учасники отримали інформацію з основ фінансової грамотності, дізналися як розпочати власну справу та бути конкурентоспроможними у сфері послуг та на сучасному ринку праці, навчилися грамотно складати власні бізнес-плани. Особливість та унікальність даного проекту полягає в тому, що разом з внутрішньо переміщеними особами участь у тренінгах змогли взяти місцеві мешканці. Усього навчальні заходи в рамках проекту «Інтеграційна та стабілізаційна підтримка шляхом забезпечення засобами існування внутрішньо переміщених осіб та населення, що постраждало внаслідок конфлікту в Україні» у Сумській області відвідало 185 осіб, з них 111 внутрішньо переміщених осіб та 74 осіб, що представляють місцеве населення Сумської області. 

     Наступним етапом проекту стане захист власних бізнес-планів учасників тренінгів, на основі чого буде прийняте рішення про виділення грантів, які зможуть отримати як внутрішньо переміщені особи так і місцеві мешканці. Учасникам тренінгів із самозайнятості буде надано можливість придбати обладнання для розвитку власної справи на суму 21359 грн. Для учасників тренінгів з мікропідприємництва стане можливим придбання обладнання на суму 58097 грн. Учасники тренінгу з професійної орієнтації та працевлаштування зможуть самостійно обрати та пройти курси для підвищення кваліфікації на суму до 11961 грн. Проект реалізується Міжнародною організацією з міграції за фінансової допомоги Уряду Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії. 

     «Ми дуже раді, що змогли надати можливість внутрішньо переміщеним особам та місцевим жителям, що проживають на території Сумської області стати учасниками навчальних заходів а рамках проекту «Інтеграційна та стабілізаційна підтримка шляхом забезпечення засобами існування внутрішньо переміщених осіб та населення, що постраждало внаслідок конфлікту в Україні». Адже допомога у створенні власної справи, а значить і власних робочих місць це не просто одноразова фінансова допомога – це можливість забезпечувати себе протягом тривалого часу. Ми глибоко переконані, що учасники наших навчальних заходів досягнуть успіху у своєму професійному житті та стануть прикладом успіху для інших» - розповів Едуард Глоба, голова ГО «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини».