Громадська органі­­­­зація «ПРОФЕСІЙНА ЛІГА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ СУМЩИНИ»

Назад к списку

Docudays UA – фестиваль, що не має меж! 

     19 листопада учасники конференцію «Толерантність починається з мене», що реалізувався студентським самоврядуванням СумДУ в рамках Гранду Президента переглянули фільм в рамках XIII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA «Девід і я» Рейя Клонскі та Марка Леймі ( Канада, 2014). 


     Конференція «Толерантність починається з мене» проходила 19 - 20 листопада у Конгрес - центрі Сумського державного університету. У заході взяло участь більш ніж 150 студентів Сумського державного університету, Сумського педагогічного університету ім. А.С.Макаренка, Сумського національного аграрного університету та Глухівського національного педагогічного університету ім. О.Довженка. Активну участь в обговоренні взяли представники іноземних земляцтв, серед яких студенти з Узбекистану, Нігерії, Замбії, Палестини, Йорданії, Танзанії, Індії, Еквадору, Туркменістану та Азейбарджану. 

     Перший день конференції завершився переглядом та обговоренням фільму «Девід і я». Україномовні та англомовні студенти мали унікальну можливість без наявності мовного бар’єру (фільм озвучено англійською мовою та наявні субтитри українською мовою) переглянути фільм та потім його обговорити. Усіх без виключення глядачів вразила доля героя фільму, порушення прав людини на його прикладі, а також прояви не толерантного ставлення, що в ньому були зображені. Наступного дня, продовжили його обговорення і під час сесії «Аспекти міжнаціональної та фізіологічної толерантності», яку проводила Юлія Тарасенко координатор Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA та директор СМГМО «Соціальна організація студентів». Фільм переглянуло більше сорока учасників конференції з різних країн.