Громадська органі­­­­зація «ПРОФЕСІЙНА ЛІГА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ СУМЩИНИ»

Назад к списку

Документальне кіно, як інструмент освіти! 

    26 жовтня голова ГО «Професійної Ліги соціальних працівників Сумщини» Едуард Глоба та координатор Міжнародного Мандрівного фестивалю про права людини Docudays UA Юлія Тарасенко-Баландіна прийняли участь у семінарі «Соціально-правовий захист дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування» для начальників служб у справах дітей районних державних адміністрацій та міських рад Сумської області. 


      Під час занять, присутні переглянули цьогорічний фестивальний фільм «У пошуках кращої долі» режисерки Ганни Фішер. У фільмі зображено кілька випадків трудової експлуатації робітників-мігрантів із країн Східної Європи. Це будівельник з Болгарії, який живе на вулицях Франкфурта, збираючи пляшки задля грошей на прожиття, жінка з Румунії, яка живе в кімнаті готелю разом із доньками та щодня йде на пошуки роботи, і пенсіонер із Болгарії – водій вантажівки, який живе на трасі протягом чотирьох місяців, щоб підтримувати сім’ю вдома. Їхнє повсякдення життя позначене похмурою монотонністю та відірваністю від суспільства, але вони все одно не облишили надій на краще життя. 
     

     Після перегляду даного фільму, присутні обговорили проблематику, що в ньому зображено. А також поговорили про те, як може бути використане документальне кіно з профілактичною метою. Координатор фільму навела кілька прикладів того, як можна модерувати даний фільм для різних цільових аудиторій – підлітків та батьків. В кінці розмови присутні відзначили дієвість в профілактичній роботі такого інструмента, як документальне кіно та його високу ефективність. 

     Також присутні дізналися про роботу ГО «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» та можливість отримання допомоги особам, що потрапили у ситуацію торгівлі людьми. Окрім того була презентована інформацію про проекти, які реалізуються для ВПО на території Сумської області.