Громадська органі­­­­зація «ПРОФЕСІЙНА ЛІГА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ СУМЩИНИ»

Назад к списку

Мандрівний Docudays UA запрошує глядачів міста Суми на відкриті покази! 

    Традиційно в жовтні стартує XIII Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Цього року найкращі документальні фільми про права людини зможуть побачити мешканці понад 250 міст і містечок України. Мандрівний Docudays UA триватиме по грудень включно й завітає до Київської, Дніпропетровськоївської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградськоїропивницької, Львівської, Луганської, Полтавської, Херсонської, Чернігівської, Чернівецької, Тернопільської, Волинської, Донецької, Житомирської, Харківської, Вінницької, Одеської, Сумської, Закарпатської, Миколаївської, Рівненської, Хмельницької областей, а також до АР Крим. Партнерами Мандрівного фестивалю у Сумській області є Сумська обласна організація Ліги соціальних працівників України «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» та Сумська обласна організація кіноосвіти НСКУ (Національної спілки кінематографістів України). Цьогорічними партнерами ГO «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» стали СМГМО «Соціальна організація студентів», КУ «Сумський міський центр дозвілля молоді» Сумської міської ради, Відділення Сумської міської дитячої клінічної лікарні Св. Зінаїди «Клініка дружня до молоді», Сумський державний університет, Органи студентського самоврядування СумДУ, ГО «Позиція молоді», Агенція промоції «Суми», Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених СумДУ.


     Покази та обговорення фестивальних фільмів відбуватимуться в кінотеатрах, будинках культури, вищих навчальних закладах, школах, молодіжних клубах, книгарнях, бібліотеках, а також в установах пенітенціарної системи. Глядачі зможуть поспілкуватися з відомими правозахисниками, діячами культури та митцями.

Центральна тема цьогорічного фестивалю – «Крізь ілюзії», адже сьогодні країни й народи прощаються з багатьма своїми ілюзіями. Руйнується ілюзія про стабільність того світовлаштування, про яке разом домовилися сильні демократичні країни. Розвіялася ілюзія всього світу про слабкість України й нездатність українців до самоорганізації. Перед українцями, своєю чергою, постало фундаментальне питання: чи не час владі й суспільству позбавитися ілюзії, що країну можна реформувати без змін базових відносин в економічній, соціальній та культурній сферах.   

    Мета Мандрівного фестивалю -   сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні. Команда фестивалю стваорює можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяє розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи  місію, команда також сприяє популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні. 

     Фестиваль – неполітичний і некомерційний!  Організатори: Українська Гельсінська спілка з прав людини, ГО «Південь», Херсонський обласний фонд милосердя і здоров’я, ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».   Партнери: Державне агентство України з питань кіно,  Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини.   Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні. 

     З інформацією про відкриті покази фільмів можна ознайомитися на сайті Фестивалю http://traveling.docudays.org.ua/  або афіші, розміщенної нижче. Запрошуємо відвідати покази!