Громадська органі­­­­зація «ПРОФЕСІЙНА ЛІГА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ СУМЩИНИ»

Назад к списку

На Сумщині проходять круглі столи з формування та реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми 

    На Сумщині громадською організацією «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» реалізується проект «Зміцнення громадського контролю щодо формування та реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми в Сумській області». В рамках проекту вже було проведено круглі столи для представників територіальних громад (сільських голів та фахівців соціальної роботи) Охтирсього, Буринського, Білопільського, Путивльського, Ямпільського Краснопільського та Велико Писарівського районів. 


     Даний проект має на меті сприяти гідному та безперешкодному доступу жителів усіх територіальних громад Сумської області, які постраждали від торгівлі людьми до допомоги і захисту, а також до послуг із попередження торгівлі людьми, що гарантовані їм законодавством та міжнародними зобов’язаннями України у сфері протидії торгівлі людьми. Під час зустрічей з представниками ГО «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини», учасники круглих столів ознайомилися зі статистикою, законодавчими актами, що визначають поняття торгівлі людьми та гарантують надання допомоги таким особам, поговорили про ідентифікацію осіб, що потрапили до ситуації торгівлі людьми та про механізми взаємодії суб’єктів. 

     Нова Державна програма протидії торгівлі людьми на період до 2020 року передбачає впровадження механізму соціального замовлення послуг, які надаються недержавними суб’єктами. Тому, значна увага під час проведення круглих столів була приділена саме соціальному замовленню та його перевагам для громад. 

     Також піднімалися питання про організацію та проведення інформаційної кампанії щодо попередження потрапляння в подібні ситуації. Наступні круглі столи планується провести у Недригайлівському, Лебединському, Тростянецькому та Роменському районі. Нагадаємо, що усього у Сумській області планується провести 18 круглих столів.