Громадська органі­­­­зація «ПРОФЕСІЙНА ЛІГА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ СУМЩИНИ»

Назад к списку

 На запчастини - тільки машини!

    2 грудня до Міжнародного дня боротьби за скасування рабства жителів Сумщини інформували про те, як не стати жертвою торгівлі людьми. Дану акцію у Сумах провела Громадської організацйії «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» за підтрики кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету. 







     Організатор акції Всеукраїнська коаліція громадських організацій з протидії торгівлі людьми. Всеукраїнська коаліція громадських організацій з протидії торгівлі людьми щорічно 2 грудня проводить різноманітні заходи. В 2011 та 2015 роках було проведено Всеукраїнський Автопробіг «На запчастини - тільки машини!», метою якого було попередження населення України про проблему торгівлі людьми з метою незаконної трансплантації органів. Зокрема, у 2015 році, у заході безпосередньо взяли участь 30 830 осіб, через ЗМІ було охоплено більше 14 млн. осіб, та 72 особи, які постраждали від торгівлі людьми, звернулися до різних інституцій. У зв'язку з успішністю проведених заходів, представниками Коаліції було прийнято рішення продовжити позитивну практику проведення подібних заходів до 2 грудня, а саме поширення інформації щодо небезпек, пов'язаних з участю у незаконній трансплантації органів у якості донора, вербувальника тощо, зокрема, серед населення міст - обласних центрів. 

   Цього року волонтери-студенти спеціальностей «Соціальна робота», «Пихологія» та «Менеджмент соціокультурної діяльності» СумДУ розповсюджували інформаційні матеріали сереж жителів міста Суми на його центральних вулицях. Окрім того, волонтери консультували перехожих, щодо можливості отримання додаткової інформації з даної проблематики та безпосередньої допомоги тим, хто потрапив у ситуацію торгівлі людьми. Метою кампанії була активізація та підвищення обізнаності громад у регіонах, де працюють організації-члени Всеукраїнської коаліції з протидії торгівлі людьми, щодо ризиків та небезпек, пов'язаних із участю у незаконній трансплантації органів. 


    








      «Для майбутніх соціальних працівників важливо не лише мати гарні знання з тієї чи іншої проблеми, а й вміти доносити інформацію до людей, мати навички профілактичної роботи. Саме завдяки співпраці з соціально-спрямованими організаціями, майбуині спеціалісти можуть отримати практичний досвід та необхідні навички роботи» - розповів Володимир Дементов, доцент кафедри психології, політології та соціокультурних технологій Сумського державного університету.

      Також, 2 грудня 2016 року в приміщенні СумДУ відбувся тематичний відеолекторій для студентів спеціальності «Соціальна робота». Під час відеолекторію, майбутні спеціалісти переглянули фільм «Життя на продаж!», який розповідав про долю людей, що потрапили у ситуацію сучасного рабства. Малодь вразив даний фільм та вони прийшли до висновку, що кожен може потрапити у ситуацію торгівлі людьми. Після фільму відбулося жваве обговорення, щодо можливих шляхів захисту себе від потрапляння до ситуації торгівлі людьми.