Громадська органі­­­­зація «ПРОФЕСІЙНА ЛІГА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ СУМЩИНИ»

Назад к списку

Про мандрівний Docudays UA у Сумах  

          

                                                                                                                                                                                                                                    «Не має гарного документального кіно в Україні», «українці не обізнані про права людини» - такі думки можна почути про реалії України, одночасно вони є і проблемами, вирішувати які потрібно вже зараз і не чекати поки це зробить хтось.

          Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA - найбільший міжнародний фестиваль документального кіно в Україні, який ставить собі на меті сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні.  

         Партнерами фестивалю в областях України є 53 провідні молодіжні, громадські та правозахисні організації та 195 кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA. 

        З жовтня по грудень 2017 року в місті Суми вже 4 рік поспіль організатором фестивалю є громадська організація «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» 


          В рамках фестивалю сумчани мали змогу долучитися до 24 кіно-переглядів, які були організовані у різних локаціях, для різної аудиторії. Перегляди фільму проходили в нетиповому форматі, адже його модерував фахівець у певній галузі: кінокритик, правозахисник, психолог, а головне усі охочі долучалися до дискусії після фільму, яка сприяла досягненню мети фестивалю. Усього 438 сумчан долучилися до Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. 

         Крім переглядів кіно го «Професійна Ліга Соціальних Працівників Сумщини» організувала 6 заходів, серед яких: Інформаційно-мотиваційний семінар для підлітків, що відбувають покарання без позбавлення волі та важких підлітків, що мають проблеми с законом з профілактики потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, семінар «ІнфоДокуКава» з представниками ЗМІ міста та області з питань важливості проведення правової просвіти молоді через їх матеріали, тренінг для молоді міста Суми з прав людини та можливості їх захисту, що пройшов на базі Сумського міського центру дозвілля молоді Сумської міської ради. Загальна кількість учасників: 4567. 

          Проблеми висвітлені у кіно заслуговують не лише на просте висвітлення, але й на обдумування та домагання того, щоб все більше людей як мінімум знали про права, а як максимум – вміли їх відстоювати. 

         Незмінним координатором фестивалю Docudays UA в місті Суми від ГО «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» є пані Юлія Тарасенко-Баландіна.