Громадська органі­­­­зація «ПРОФЕСІЙНА ЛІГА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ СУМЩИНИ»

Назад к списку

Судді та працівники апарату Господарського суду долучилися до Docudays UA у Сумській області. 

     21 листопада у Господарському суді Сумської області пройшов показ фільму «Процес: Російська держава проти Олега Сенцова», режисера Аскольда Курова в рамках XIV Міжнародного мандрівного фестивалю про права людини «Docudays UA». Організаторами даного показу виступила ГО «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» за запрошенням працівників суду. Модерували захід правозахисник та голова ГО «Центру боротьби з корупцією та тіньовою економікою» Дмитро Мальцев та кінокритик Наталія Серебрякова. 


     Фільм «Процес: Російська держава проти Олега Сенцова» демонструє хронологію подій у кримінальному процесі українського режисера, якого російська сторона звинувачує в тероризмі, бо режисер відкрито виступив проти анексії Криму. Крім засідань суду, синхронів адвокатів і юристів, свідчення свідків та самого Олега Сенцова, глядач бачить в картині двоюрідну сестру Наталію Каплан, маму Олега і двох його дітей. 

     За словами в.о. голови Господарського суду Сумської області Олени Резніченко, працівники суду із особливою увагою поставилися до участі у всеукраїнському русі із захисту прав людини. Подібні акції розширюють правосвідомість та долучають українську юридичну спільноту до наслідування вищих європейських правових цінностей. «В цивілізованій країні суд повинен залишатися тим місцем, де особа має знайти справедливість і відновити порушені права. У даному випадку, суд не має зважати на політичні та особисті переконання», - заявила Олена Резніченко. 

      

     «Аудиторія господарського суду оцінила показ фільму «Процес: Російська держава проти Олега Сенцова», неоднозначно. З одного боку, глядачам сподобався фільм, з іншого - вони залишилися засмучені ситуацією з незаконно засудженим кримським режисером. Одна з глядачок помітила, що ця справа має бути доведена до Європейського суду, який повинен бути проінформований про ті тортури, які терпіли під час допитів Олег Сенцов і Олександр Кольченко. Також глядачі помітили, що в Україні (як і в Росії) суднова система, як і раніше недосконала і потребує реформування. Найгірше, на їхню думку, працює виконавча система. В цілому, аудиторія була зворушена кадрами, в яких були показані діти Сенцова» - розповіла кінокритик Наталія Серебрякова.

      Детальнішу інформацію про показ та інші фотографії можна знайти за посиланням  https://www.facebook.com/sumygospsud/posts/1470806706369677?notif_id=1511358678230987&notif_t=mention