Громадська органі­­­­зація «ПРОФЕСІЙНА ЛІГА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ СУМЩИНИ»

Назад к списку

 Про створення Карти з протидії торгівлі людьми в Сумській області

     Саме про таке питання та про ситуацію на місцевому рівні говорили на засіданні обласної Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми 23 травня. 


     Частково тема координаційної ради була продиктована недавнім візитом представників ОБСЄ - їх цікавили питання реалізації в регіоні заходів з протидії торгівлі людьми, попередження насильства в сім’ї, наявність та діяльність закладів з надання допомоги постраждалим особам, співпраця з громадськими організаціями, впровадження (застосування) механізму надання соціального замовлення послуг недержавними організаціями. Окремим вектором прослідковувалось питання гендерної складової в зазначених напрямках роботи, з метою реалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». 

     


     Активна дискусія відбулася навколо питання провадження проекту ГО «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» «Зміцнення громадського контролю щодо формування та реалізації державної політики у сфері протидії торгівлі людьми в Сумській області» в територіальних громадах у 2016 -2017 роках. Голова організації Єдуард Глоба розказав про результати проекту та переваги роботи безпосередньо в громадах. Також він підкреслив важливість налагодження системи ідентифікації та надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми на рівні територіальних громад, розроблення механізму соціального замовлення послуг та залучення територіальних громад до участі в інформаційних кампаніях. 

     Керівник регіонального компоненту проекту «Поширення національного механізму суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні» в Сумській області ГО «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» Крістіна Сахно поділилася успіхами в роботі та розповіла про майбутні плани по реалізації даного проекту. 

     Начальник служби у справах дітей Сумської обласної державної адміністрації Юрій Каліновський повідомив про діяльність новоствореного закладу – Хоружівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей області, з метою надання комплексної соціальної допомоги дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах. Одним із основних напрямків роботи закладів є соціально-психологічна реабілітація дітей, які зазнали різних видів насильства, жорсткого поводження у сім’ї, кинуті батьками, проживають з батьками, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків, безпритульні діти. Наразі в області зберігається високий попит на комплексні соціально-психологічні послуги вказаних профільних закладів, які не можуть бути задоволені існуючою мережею центрів соціально-психологічної реабілітації.Детальніше про Координаційну раду з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім’ї та протидії торгівлі людьми за посиланням http://www.soc-zahyst.sm.gov.ua/index.php/uk/1120-na-sumshchini-govorili-pro-stvorennya-karti-z-protidiji-torgivli-lyudmi