Громадська органі­­­­зація «ПРОФЕСІЙНА ЛІГА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ СУМЩИНИ»

Назад к списку

У Сумах відбувся флешмоб «Не будь байдужим» 

«Не будь байдужим» – флешмоб з такою назвою відбувся 2 грудня у Сумах. Захід приурочили до всеукраїнської акції «16 днів активних дій проти насильства». Привернути увагу до проблеми зібрались представники громадських організацій, соціальних закладів для жертв насильства, волонтери і ті, хто пережив насильство у власному житті.

За допомогою помаранчево-синiх аркушiв вони створили композицiю в формi стрiчки. 


За iнформацiю Департаменту соцiального захисту населення Сумської ОДА, за останнi 9 мicяцiв в областi було зафiксовано 1,5 тисячi випадкiв рiзних форм насильства. Минулого року ця цифра складала 2 тисячi. 95 вiдсоткiв осіб – жiнки.

Дмитро, учасник акцiï каже: “ Важливо привернути увагу до проблеми насилля, бо кожен з нас був колись дитиною, потребував захисту, кожен може опинитися в такiй ситуацiï зараз”.

Волонтер Артем каже: «Ми всі були дітьми і кожен з нас опинявся в такій ситуації, як ті діти, які були залучені до цієї акції. Ми хотіло б донести до людей, щоб ніхто не оставався осторонь цієї проблеми. Це було з моєю першою вчителькою, у першому класі, коли всі діти малювали, читали, вона мене привселюдно принизила, спричинила фізичне насильство». 

Волонтер Дар’я додає: «Люди бувають непроінформовані і через те вони навіть самі не знають, що піддалися торгівлі людьми. Це може бути й так, що ви поїдете за кордон і вам не заплатять. Люди сприймають це як факт, а це вже торгівля людьми» 

Інформаційні буклети, соціальний ролик, помаранчево-синя стрічка – символ протидії насиллю – її учасники акції виклали за допомогою кольорових аркушів. 

 Крістіна Сахно, спеціаліст ГО «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини»каже: «Чому саме помаранчевий колір – він символізує відміну рабства, а синій колір символізує спротив насиллю» 

Дмитру – 19. Що таке насилля – знає на власному досвіді. Хлопець пройшов курс психологічної реабілітації, наразі планує своє майбутнє. Він -один з учасників акції, каже – про проблему треба говорити.«Я як ніхто інший пережив це. Про це не можна мовчати. Потрібно ділитись цим з іншими. Я хочу підвищити кваліфікацію та поїхати працювати за кордон», – каже Дмитро. 

За статистикою, діти та жінки найчастіше стають жертвами насилля. 

 Михайло Дубровський, директор Департаменту соціального захисту населення Сумської ОДА каже: «В цьому році за 9 місяців звернень було півтори тисячі. В тому році більше, ніж дві тисячі звернень, що відбулись насильницькі дії. 95 відсотків – жінки. Вони можуть звернутись в Центр соціально-психологічної допомоги, обласний чи міський Центр соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, Департамент соціального захисту, міліцію»