Громадська органі­­­­зація «ПРОФЕСІЙНА ЛІГА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ СУМЩИНИ»

Назад к списку

У Сумах стартував XIV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA 

      У жовтні стартує XIV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Цього року найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці понад 200 міст і містечок України. Традиційно Мандрівний Docudays UA триватиме до кінця грудня й завітає до 22-х областей України. Переглянути фестивальні стрічки зможуть і в Сумській області! Саме про покази та особливості проведення у Сумській області 18 жовтня у Сумському прес-клубі розповідали присутнім координатори Мандрівного фестивалю у Сумській області Юлія Тарасенко-Баландіна та Ілля Фоменко.      «Вже котрий рік поспіль ми раді вітати на Сумщині Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. ГО «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» є регіональним партнером Фестивалю з 2013 року та вже котрий рік поспіль має можливість залучати все нових та нових партнерів для організації та проведення показів унікальних документальних стрічок, що входять до програми Мандрівного фестивалю. Так цього року партнерами ГО «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» стали: ГО «Біоетика», Агенція промоції «Суми», Освітній простір «POINT #eduspace», Відділення Сумської міської дитячої клінічної лікарні Святої Зінаїди «Клініка дружня до молоді», Комунальна установа «Сумський міський Центр дозвілля молоді» Сумської міської ради, Конгрес-центр Сумського державного університету, ГО «Позиція молоді» та ГО «Соціальна організація студентів». Саме завдяки участі даних організацій будуть організовані та проведені відкриті покази документальних стрічок, куди може завітати кожен бажаючий. Окрім того, буде проведено ряд закритих кінопоказів та ряд правозахисних заходів, серед яких: інформаційно-мотиваційний семінар для підлітків, що відбувають покарання без позбавлення волі та важких підлітків, що мають проблеми с законом; тренінг для молоді міста Суми з прав людини та можливості їх захисту; семінар «ІнфоДокуКава» з представниками ЗМІ міста та області з питань важливості проведення правової просвіти молоді через їх матеріали. Ми запрошуємо усіх бажаючих стати нашими волонтерами або партнерами та долучитися до проведення Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у місті Суми та Сумській області. ГО «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» завжди відкрита до спілкування та партнерства! Окремо хотілось би подякувати волонтерам, які допомагали та допомагають в організації та проведенні Мандрівного фестивалю. Адже лише завдяки вашій допомозі, Мандрівний фестиваль є таким яким він є, а саме насиченим, цікавим та доступним для кожного!» розповіла присутнім Юлія Тарасенко-Баландіна, координатор Мандрівного фестивалю ГО «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини».


    

   
 


 Головна тема цьогорічного фестивалю має назву «Чотири градуси» та присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля. Екологи прогнозують: до кінця сторіччя саме на стільки підніметься середня температура на Землі, що спровокує природні катаклізми на планеті. Фестиваль пропонує відвідувачам стати каталізатором змін і подивитися на питання захисту довкілля з різних точок зору – не лише через кіно, а й через право просвітницькі та правозахисні заходи, дискусії, екоакції. 

      Мета Мандрівного фестивалю: сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні. Місія - створити можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу. Таким способом сприяти розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності. Реалізуючи місію, також сприяти популяризації й розвитку документального кіно та підвищенню рівня дотримання прав людини в Україні. Фестиваль – неполітичний і некомерційний. 

      Організаторами Фестивалю виступають Українська Гельсінська спілка з прав людини, ГО «Південь», БО «Фонд милосердя та здоров’я», ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв». Партнерами є Державне агентство України з питань кіно та Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини. Партнерами фестивалю в областях України є 53 провідні молодіжні, громадські та правозахисні організації та 195 кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA. Партнерами у Сумській області виступають Творчої спілка «Сумська обласна організація кіноосвіти» та ГО «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини». Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA проходить за підтримки Посольства Швеції в Україні. 

     Більше про прес-конференцію можна переглянути на відео. Детальніше з програмою регіональних показів можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Мандрівного фестивалю Docudays UA www.traveling.docudays.org.ua та на нашому сайті. Інформація постійно буде оновлюватися в розділі «Новини».