Громадська органі­­­­зація «ПРОФЕСІЙНА ЛІГА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ СУМЩИНИ»

Назад к списку

Відбулися громадські слухання «Діти, які потребують особливого захисту держави: ключові аспекти реформування державної політики» 

    2 грудня 2016 року Громадська організація «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» прийняла участь у громадських слуханнях «Діти, які потребують особливого захисту держави: ключові аспекти реформування державної політики» за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, організованих міжнародною благодійною організацією «Надія і житло для дітей». 

     «Інтернатна система в Україні є несприятливим середовищем для розвитку і соціалізації дитини, а закритість інтернатної системи робить можливими випадки насильства стосовно дітей. Інтернати не забезпечують належних умов для забезпечення базових потреб дітей, надання їм підтримки, захисту і догляду для розкриття їх особистого потенціалу. Незважаючи на наявність батьків, які не позбавлені батьківських прав, більшість дітей перебувають в інтернатних закладах тривалий термін, а часто і до повноліття. Видатки на інтернатну систему розраховані переважно на оплату персоналу та утримання приміщень, залишків коштів не вистачає на задоволення потреб дітей у повноцінному харчуванні, одязі, розвитку та харчуванні» - такі актуальні питання розглядалися під час громадських слухань. Під час панельних дискусії обговорювалися питання впровадження деінстутиалізації і розвиток послуг в умовах децентралізації, пріоритет виховання дитини в родині, розвиток батьківської компетентності та відповідальності. 

     «Ми маємо багаторічний досвід роботи, щодо захисту прав дитини на території Сумської області. Нами з 2013 року надається допомога сім’ям, що опинилися у ситуації торгівлі людьми. З кінця 2014 року також допомагаємо сім’ям з дітьми, які мусили покинути своє постійне місце проживання через події у Криму та на Сході. Особливу увагу приділяємо родинам, що опинилися в складних життєвих умовах та мають ризики відмови від дітей. Наші спеціалісти завжди готові надати консультаційну та ресурсну підтримку таким сім’ям!» - розказав Едуард Глоба, голова ГО «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини». 

     Також присутнім був представлений аналітичний звіт за результатами комплексного дослідження системи захисту дітей в Україні – «Ілюзія захисту». 

     Громадські слухання також відвідала учасник програм для ВПО ГО «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» та керівник ГО «Світ щасливих дітей» Олена Абаєва. «Питання, що розглядалися під час громадських слухань є надзвичайно актуальними для нашого суспільства. Під час обговорень, його учасники внесли достатньо сильні пропозиції та спільно були зроблені дієві напрацювання. Діти з  аутизмом перебувають у групі ризику, щодо відмови від них батьками. Держава має розробляти та впроваджувати нові програми реабілітації та підтримки сімей, де є діти з особливостями розвитку» - прокоментувала Олена Абаєва. Більш детальну інформацію про центр та його роботу можна знайти за посиланням http://osobennyedeti.in.ua/

    Нагадаємо, що ГО «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» є виконавчим партнером кампанії «Відкриваємо двері дітям» на території Сумської області і активно працює в напрямку деінституалізації і догляду дітей в процесі децентралізації та розвитку послуг в громадах.