Громадська органі­­­­зація «ПРОФЕСІЙНА ЛІГА СОЦІАЛЬНИХ ПРАЦІВНИКІВ СУМЩИНИ»

Проведення «Літньої школи» для прийомних родин

Громадською організацією "Професійна ліга соціальних працівників Сумщини" було організовано та проведено "Літню школу" для прийомних батьків та батьків-вихователів Сумської області.

Метою проведення "літньої школи" для прийомних родин Сумської області було підвищення виховного потенціалу прийомних батьків та батьків-вихователів. 

Учасниками заходу стали 30 осіб.Під час проведення «Літньої школи» було забезпечено сімейний відпочинок, створено середовище для відновлення життєвих сил та підвищення здатності прийомних батьків та батьків-вихователів здійснювати належне функціонування прийомної сім'ї, дитячого будинку сімейного типу. 

 Тренінгові заняття для прийомних батьків передбачали різні аспекти виховання прийомних дітей. Зокрема учасники працювали над такими питаннями: 

-проблеми та шляхи вирішення встановлення чи відновлення зв’язків з біологічною родиною прийомної дитини, дитини-вихованця; 

-формування сімейних традицій, цінностей; 

-підготовка прийомної дитини, дитини-вихованця до виходу з прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу;

 -психічна травматизація дітей як наслідок впливу несприятливих умов соціалізації; 

-підтримка життєдіяльності прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу; 

-збереження та розвиток виховного потенціалу. 

 Не менш насиченою була програма для дітей: участь у творчих майстернях, розвивальні ігри, квести, рухливі ігри, відвідування кінотеатру. 

 

 

Інформаційно-просвітницька акція до Всесвітнього дню боротьби із торгівлею людьми

     У  липні 2016 року у Сумах пройшла Інформаційно-просвітницька акція до Всесвітнього дню боротьби із торгівлею людьми. Мета акції: привернення уваги мешканців міста до проблеми торгівлі людьми та важливості подолання даного явища у суспільстві, презентація діяльності Міжнародної організації з міграції та СОО «Професійна Ліга соціальних працівників Сумщини» з подолання торгівлі людьми та допомоги потерпілим від торгівлі людьми. 

     

В рамках акції, 29 липня 2016 року відбулася прес-конференція «Професійної Ліги соціальних працівників Сумщини» спільно з «Клінікою дружньої до молоді» КУ «Сумської міської дитячої лікарні Святої Зінаїди» з висвітлення проблеми торгівлі людьми та співпраці громадських організації і державних установ, щодо реінтеграції осіб, постраждалих від торгівлі людьми. Під час прес конференції присутні дізналися про те, яка робота проводиться в сфері протидії торгівлі людьми та на яку допомогу можуть розраховувати постраждалі від торгівлі людьми. Усього в заході прийняло участь 26 осіб (організатори, представники державних інституцій-суб’єктів НМВ, волонтери організації та представники ЗМІ) 

     

29 липня 2016 року відбувся круглий стіл, на який було запрошено представників управління соціального захисту населення Сумської міської ради, Сумського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Сумського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та управління соціального захисту населення Сумської районної адміністрації, з якими протягом досить тривалого часу ведеться плідна співпраця. Жвава дискусія допомогла не лише висвітлити необхідну інформацію, а й знайти нові напрямки в роботі. Усього в заході прийняло участь 16 осіб (організатори, представники державних інституцій-суб’єктів НМВ, волонтери організації, партнери організації).

     

     30 липня 2016 року, в суботу у Сумах на території автовокзалу, залізничного вокзалу та в парку імені Кожедуба волонтери розповсюджували серед перехожих інформаційні матеріали про безпечну міграцію та захист осіб, які постраждали від торгівлі людьми, в Україні, популяризували Національну «гарячу лінію» консультування мігрантів та протидії торгівлі людьми «527», надавали перехожим інформацію про допомогу, гарантовану законодавством України для осіб, які постраждали від торгівлі людьми. Усього за кілька годин було роздано близько 1000 друкованих матеріалів. Перехожі з цікавістю консультувалися у працівників організації та волонтерів стосовно правильного оформлення документів для виїзду за кордон та можливостям перевірити роботодавців за кордоном, щодо їх легальності. Також в цей день в парку імені Кожедуба було розміщенено фотосушку з відомими людьми, метою якої було привернення уваги перехожих до проблем торгівлі людьми. Дані світлина було надано партнером організації Кампанією «А 21» в Україні. Усього в рамках заходів розповсюджувало інформаційні матеріали 15 волонтерів. 

     Окрім того, в рамках інформаційної кампанії організатори акції у Сумській області стали гостями програми «По суті», що вийшла 25 липня 2016 року та програми «Пряма мова» Сумського обласного каналу «Суми UA». Також вийшло й ряд інших сюжетів на інших місцевих телеканалах.

Проект «Дивися у майбутнє впевнено»

     У травні – червні 2015 року Сумська обласна організація Ліги соціальних працівників України «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» реалізувала проект «Дивися у майбутнє впевнено», за фінансової підтримки Сумської обласної державної адміністрації, якраз мав за мету сприяти формуванню фінансової культури та фінансово відповідальної поведінки.  

     

     Учасники заходів дізнавалися про правила безпечної фінансової поведінки, ведення особистого/сімейного бюджету, планування значних фінансових подій, створення грошового резерву, заощадження та інвестування. 

     Відкривав проект Круглий стіл «Державні гарантії та власна відповідальність». Учасниками засідання були представники державних структур, які опікуються соціальними питаннями, та громадських організацій. Обговорювали актуальність підвищення рівня фінансової грамотності сумчан, нові форми фінансового захисту себе та своїх рідних,посилення ролі самої людини у створенні соціальних гарантій, можливості страхової медицини, оновлення пенсійної системи в Україні.  

     Цікаво та змістовно проходив тренінг для викладачів професійно-технічних училищ міста Суми «Основи фінансової грамотності». Жвава дискусія,практичні поради від фахівців додавали актуальності заявленої тематики. Учасники отримали сертифікати, методичні матеріали, буклети і мають змогу проводити такі тренінги у своїх навчальних закладах.

Проект «Посилення громадського контролю за формуванням, координацією та виконанням політики з протидії торгівлі людьми у Сумській області»

    Наприкінці 2015 року Сумська обласна організація Ліги соціальних працівників України «Професійна ліга соціальних працівників Сумщини» провела моніторинг рівня обізнаності молоді з проблеми торгівлі людьми, ефективності і продуктивності проведеної роботи державними структурами, відомствами, моніторинг якості наданих соціальних послуг особам, які постраждали і звернулися за допомогою до установ соціального спрямування в Сумській області.

     

    Дослідження проводилися у рамках проекту «Посилення громадського контролю за формуванням, координацією та виконанням політики з протидії торгівлі людьми у Сумській області» за фінансової підтримки Міжнародної організації з міграції та у співпраці із Департаментом соціального захисту населення Сумської обласної державної адміністрації. Зовнішнім експертом виступила кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної педагогіки і гендерних студій Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка Чернякова Аліна Вікторівна. 

   

Моніторинг охопив 18 районів області та м. Суми і здійснювався за трьома напрямками із різними цільовими аудиторіями: 

 І – вивчення рівня підготовки суб’єктів до роботи, проведення навчань із підвищення професійного рівня, визначення причин, що знижують ефективність роботи; 

 ІІ – оцінка надання послуг особам, які постраждали від торгівлі людьми (мають статус)ІІІ – визначення рівня обізнаності молоді з питань торгівлі людьми.Детально із результатами моніторингу ви можете ознайомитися у аналітичному звіті, розміщеному на нашому сайті.